V dnešní době si už člověk říká, že ho žádná kniha svým příběhem nemůže překvapit, vždyť už prakticky vše bylo vymyšleno.

Ovšem najdou se i světlé výjimky, které zcela jistě překvapí. Jedním takovým milým překvapením je prvotina od Ransoma Riggse Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

Tento jedinečný příběh začíná smrtí Jacobova milovaného dědečka, jenž mu vyprávěl fantastické příběhy, které Jacoba zavedou na polozapomenutý ostrov poblíž Walesu, kde objevuje ruiny rozpadlého sirotčince z dědečkových příběhů.

Při prozkoumávání rozpadlého domu přichází Jacob na to, že dědečkovi příběhy možná nebyly smyšlenkou starého pána ale skrývají v sobě víc než pravdu. Tento velmi neobvyklý příběh zaujme svojí nevšedností zajisté nejednoho čtenáře, kdy atmosféru podivného dobrodružství umocňují přiložené fotografie, ze kterých až místy běhá mráz po zádech. A ač je to autorova prvotina je psaná poutavým a záživným způsobem, který Vás zajisté vtáhne do děje. Jediné co nás jako čtenáře může mrzet je otevřenost konce, který směřuje k pokračování na které si budeme muset chvíli počkat.

Ransom Riggs se narodil na dvě stě let staré farmě v Marylandu, kde chtěl jako dítě zůstat a stát se farmářem. V pěti letech se však s rodiči přestěhoval na Floridu, v současnosti má svůj domov v kraji podivných dětí – v Los Angeles. Prozatím stačil nasbírat diplomy na Kenyon College a na Fakultě filmové a televizní tvorby University of Southern California, oženit se a natočit několik cenami ověnčených krátkých filmů. Melouchaří jako blogger a autor-cestovatel, jeho eseje z cest Strange Geographies najdete na adrese mentalfloss.com nebo ransomriggs.com. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je jeho první román. V říjnu 2012 vydává Mluvící obrazy a intenzivně pracuje na pokračování Sirotčince a další tajemné knize Arcanum.

Anotace
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií.
To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu.
Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.
Kniha, která vzbudila ještě před vydáním ohromný rozruch. V ohnivé aukci na filmová práva zvítězil 20th Century Fox. A teď krouží kolem excelentní Tim Burton, který by se měl ujmout natáčení.
Autor: Ransom Riggs
Nakladatel: Jota
Počet stran: 360
Rok vydání: 2012