Tentokrát se juknem na jednu hodně pěknou knihu od malinkého českého vydavatelství Gorgona - Půlměsíční trůn od Saladin Ahmeda. Musím říct, že tato kniha se mi líbí už podle obálky, ta je naprosto úžasná. A je vidět, že si na ní Gorgona dala opravdu záležet. Více si ale nechám do recenze a teď už jen pár informací o ní.

Autor: Saladin Ahmed
Český název: Půlměsíční trůn
Originální název: Throne of the Crescent Moon
Žánr: fantasy

Nakladatel: Gorgona
Počet stran: 376
Recenzní výtisk od: Gorgona


Anotace: Pod rozpáleným pouštním sluncem, v krajině nekonečných písečných dun, džinů a ghúlů, mocných mágů i divokých nomádských kmenů leží majestátní Dhamsavát. V hlavním městě Půlměsíčních království vzrůstá napětí – lidé se bouří proti krutovládě nového kalifa a v ulicích začíná řádit neznámý zabiják…

Doktor Adúla Maslúd se už cítí starý. Na tom by nebylo zase tolik divného, ale Adúla je lovec nestvůr. Přestože by své nebezpečné povolání rád pověsil na hřebík, brzy je i on zatažen do víru zlověstných událostí. Společně se svými starými přáteli i mladým a nesnesitelně pobožným dervišem Rasídem se snaží podivným vraždám přijít na kloub. Co s nimi má společného vůdce městské chudiny, nepolapitelný král zlodějů, zvaný Sokolí princ? Jakou roli sehrává tajemná dívka z pouště? A jak s tím vším souvisí pradávná historie města?