Jmenuju se Danny Shine a spousta lidí si myslí, že jsem fakt divnej. Možná mají pravdu. Mám hrozně moc zájmů, jako třeba: čtení komiksů, kreslení komiksů, vyměňování komiksů, kupování komiksů.
Jenže pak jsem se jednou ocitl na seznamu Klubu trapáků – na holčičích záchodcích! To jsem tak přece nemohl nechat! Musel jsem se pokusit svoje jméno z toho seznamu přeškrtat, ale netušil jsem, co všechno to s sebou přinese. A tak mám být za trest týden po škole s bandou těch největších průšvihářů. Kluci tam jsou prý zvířata...
To bude mazec. :-(
~~~~

Na dětská léta vzpomíná skoro každý rád a s úsměvem. Doby, kdy nás netrápily problémy dospělých a dokázali jsme si život užívat naplno. Snad každý prožil nějaký ten průšvih, při kterém se klepal, co na to řeknou jeho rodiče. A právě díky knihám pro mladší čtenáře, se nám naskýtá možnost se do těchto let vrátit a zavzpomínat si na tato bezstarostná léta.

Holly Kowitt, jméno které v našich končinách bude znát opravdu jen pár jedinců. Americký autor, fanoušek komiksů a ilustrací se dostává na pulty českých knihkupců díky nakladatelství Moba, které přináší první z řady jeho knih pro mládež - Vítejte v klubu trapáků. Stejně jako Jeff Kinney, autor daleko známější série Deník malého poseroutky, se i Kowitt vyznačuje velmi osobitým stylem, který rozhodně pobaví nejednoho mladšího čtenáře.

Danny Shine je tak trosku podivín. Jeho jedinou zálibou jsou komiksy. Vlastně se kolem komiksů točí jeho celý svět a tak není divu, že na něj jeho vrstevníci koukají trochu skrz prsty. Obrat ovšem nastal ve chvíli kdy se Danny dozvěděl, že se dostal na seznam Klubu Trapáků. To přece nemohl takto nechat a tak mu nezbylo nic jiného, než vypátrat, kde je ten záhadný seznam umístěný a pokusit se své jméno přeškrtat. To ovšem ještě netušil do jakých problémů se díky tomu dostane a jaké dobrodružství na něj čeká.


Klub trapáku se drží nejlepší tradice knih pro mládež. Zpracování knihy připomíná deníček Dannyho, doplněný spoustou tématických ilustrací, které nadchnou nejednoho čtenáře. Právě zpracování je obrovským plusem knihy. Díky celkové grafické úpravě a nenáročnému příběhu dokáže kniha udržet pozornost i mladších čtenářů, pro které je kniha určena.


Vítejte v klubu trapáku je rozhodně dobrou alternativou, právě pro známější Deník malého poseroutky. Uvidíme zda se nakladatelství Moba rozhodne vydat i další knihy z prokukce Holly Kowitta, či zda Klub trapáků bude pouze vlaštovka do žánru pro mladé čtenáře. Osobně si myslím, že by to byla škoda, protože Holly Kowitt má rozhodně čím zaujmout.

Tímto děkuji nakladatelství MOBA za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu Vítejte v klubu trapáků si můžete objednat například na stránkách nakladatelství zde.

~~~~

H.N. Kowitt - Vyrůstal v Evaston, Illinois. Po škole se přestěhoval do New Yorku kde se snažil získat práci jako umělec. Což se mu po nějaké době povedlo a začal se živit jako ilustrátor dětských knih. Postupem času začal psát vlastní příběhy včetně ilustrací. V dnešní době pracuje ve studiu na  New York’s Lower East Side.
Když nepracuje rád jezdí na kole a chodí na bleší trhy.
~~~~


H. N. Kowitt - Vítejte v klubu trapáků PŘEKLAD: Veronika Volhejnová VYDAL: MOBA / STRAN: 216 / ŽÁNR: pro mládež, humorMOJE HODNOCENÍ: 75%