Po delší době se vracím s dalšími Knižními tipy. Mladé české nakladatelství Panteon přináší jeden zajímavý titul za druhým. Jejich nejnovější počin pochází z pera španělské autorky Dolores Redondo, kdy její román Neviditelný strážce vzbudil dost slušný rozruch po celé Evropě. A nejinak je tomu i u nás. Musím uznat, že mě v  poslední době hodně oslovují detektivky obzvlášť ty severské, přeci jen někdy nezaškodí menší změna a malé oživení.
Například ze Skály Petera Maye jsem byl doslova unešený a nemůžu se dočkat druhého dílu. A právě Skálu mi připomíná Neviditelný strážce nejvíce. Pokud hledáte hodně originální příběh promíchaný s rodinou historií a místním folklorem je tato kniha právě pro vás.
Za mne rozhodně stojí za přečtení a věřím, že nezklame.

~~~~

Na břehu řeky Baztán, v jednom z nejmagičtějších míst Baskicka, je nalezena záhadně zavražděná mladá žena. Téměř čtyřiadvacet hodin poté je zjištěna souvislost s měsíc starou vraždou jiné dívky.

Amaia Salazarová, inspektorka z oddělení vražd, jíž byl případ přidělen, se tak vrací zpět na místo, kde se narodila a odkud vždycky toužila odejít. Amaia bojuje na dvou frontách: na té profesionální vyšetřuje sérii vražd, která velmi zneklidňuje místní obyvatele; a na osobní, spletité a emocionální, jež bude plná zvratů a překvapivých momentů.

Amaia pronásleduje rituálního vraha, inspirovaného silnou psychosexuální symbolikou tradiční baskické mytologie, který bude pokračovat ve svém řádění, zatímco ona bojuje proti profesní žárlivosti některých svých kolegů, proti dávným nevyřešeným konfliktům se svými sestrami a proti ponurému tajemství, jež poznamenalo jejich dětství a které se vrací, aby ji dál trápilo...

~~~~

Dolores Redondo - Studovala práva a gastronomii a v průběhu let se věnovala různým povoláním. Začala psát krátké povídky a pohádky. V roce 2009 publikovala svůj první román Los privilegios del ángel (Výsady anděla) a v lednu 2013 vyšel Neviditelný strážce, první díl trilogie Baztán. Jde o výjimečný nakladatelský počin. Ve Španělsku se záhy prodalo 100 000 výtisků a román se překládá do 20 světových jazyků a autorská práva na zfilmování koupil tentýž producent, který vsadil na trilogii Stiega Larssona Milénium.

Momentálně žije v Navaře, kde pracuje na pokračování trilogie s inspektorkou Amaiou Salazarovou jako hlavní hrdinkou.

www.doloresredondomeira.com


~~~~


Dolores Redondo - Neviditelný strážce (Baztán #1) / VYDAL: Panteon / STRAN: 408 / ŽÁNR: světová literatura, detektivky
HODNOCENÍ DATABÁZEKNIH: 90%