Tak tu máme další úterý, a s ním i ukázku toho co mám momentálně rozečtené a na co nás čeká recenze. 
Tentokrát tu mám nové zpracování příběhu o Achilleovi a Patroklovi. Na tuhle knihu jsem se hodně těšil a jelikož jsem jí dostal jako recenzní ebook, ihned po pár stranách sem ji musel mít i v papíru.
Za prvé ta obálka je prostě skvělá a o příběhu ani nemluvím, prostě nakladatelství Host :)


A co čtete vy při úterku:)

Autor: Madeline Millerová
Český název: Achilleova píseň
Žánr: světová lit., historický

Nakladatel: Host
Počet stran: 368


Anotace:Řecko v časech hrdinů. Patroklos, nešikovný mladý princ, byl vyhoštěn do království Fthie, kde žije přehlížen ve stínu krále Pelea a jeho zlatovlasého syna Achillea. Achilleus, „nejlepší ze všech Řeků“, je vším, čím Patroklos není — silný, krásný, syn bohyně —, a jejich cesty se nikdy neměly zkřížit. Jednoho dne ho však Achilleus vezme pod svou ochranu a brzy se z nich stanou přátelé. Vzdělávají se v umění války a medicíny a z jejich pouta vznikne něco mnohem hlubšího — k nelibosti Achilleovy matky Thetidy, kruté mořské nymfy. Když přijde zpráva, že byla unesena Helena Spartská, jsou řečtí muži vyzváni, aby šli do války proti Troji. Achilleus se připojí sveden příslibem slavného osudu. Patroklos, zmítaný láskou a strachem o svého přítele, následuje Achillea do války, aniž tuší, jak krutá zkouška je čeká.
Toto dojemné a originální ztvárnění trojské války je zničujícím příběhem lásky a soupeření mezi bohy a lidmi. Hlavní zápas se však odehrává mezi nelítostnou ctižádostí a touhou lidského srdce po míru.