Tak už jsem tu docela dlouho neměli žádné knižní tipy. Takže to rozhodně musíme napravit :)
Za poslední dobu se mi nashromáždilo pár opravdu pěkných knih, ale nejvíce mne zaujali asi právě Falzifikátoři od Antoina Bella. Kombinace konspiračních teorií s poutavým příběhem mne naprosto uchvátila a myslím si, že právě tahle kniha je zajímavý tip na přečtení :)
Schválně zkuste a uvidíte jestli vás bude bavit tak jako mne. Ano pár chybek se v ní najde, ale já jí to odpustil. Možná na tom budete stejně :)


Román se odehrává v paranoidním světě tajné mezinárodní organizace. Jeho dezorientovaný hlavní hrdina - Islanďan Sliv - připomíná postavy z románů Jorgeho Luise Borgese, Philipa K. Dicka nebo Johna Le Carrého. V tomto trilleru se úvahy o moci informací, které formují naše představy o světě, spojují s magickou silou slov a literatury, která tento svět může změnit. Falzifikátoři jsou příběhem tajné mezinárodní organizace CFR (Konsorcium pro falzifikaci reality), která falšuje skutečnost, ale jejíž pohnutky nikdo nezná. Jsou příběhem některých z největších podvodů naší doby: Lajky, prvního psa ve vesmíru, který nikdy neexistoval, Kryštofa Kolumba, který Ameriku neobjevil nebo falešných archívu Stasi. Jsou hlavně příběhem Sliva Dartunghuvera, čerstvého absolventa, který se stane zaměstnancem kanceláře environmentálních studií v Reykjavíku. Velmi rychle ale pochopí, že jeho šéf Gunnar pracuje pro tajnou společnost CFR, které islandská firma jen poskytuje krytí. CFR falšuje realitu, doplňuje bílá místa v historii a vytváří mýty. Jaké jsou cíle konsorcia? Pro koho vlastně Sliv pracuje? Je falšování reality jen hrou? Anebo je to zoufalý pokus změnit minulost v zájmu lepší budoucnosti?Antoine Bello (1970) je francouzský spisovatel žijící v New Yorku. Od roku 1996 vydal sbírku povídek a čtyři romány, za které získal několik literárních ocenění. V roce 2009 mu byla za román Průzkumníci, který je pokračováním Falzifikátorů, udělena cena France Culture/Télérama

Antoine Bello - Falzifikátoři


VYDAL: Kniha Zlín
PŘEKLAD: Alan Beguivin
STRAN: 417
ŽÁNR: komiksHODNOCENÍ DATABÁZEKNIH: 86%