Osm dní před letním slunovratem je ve Stonehenge podle pradávných rituálů obětován člověk. Téhož dne se profesor Nathaniel Chase, uznávaný kunsthistorik a archeolog, na svém honosném starobylém jihoanglickém sídle, zastřelí. Svému synovi Gideonovi, s nímž se léta nestýkal, zanechá dopis s podivným vzkazem – a desítky zašifrovaných deníků. Společně s policistkou Megan Bakerovou odhalí Gideon existenci sekty zasvěcené ochraně prastarého Stonehenge.

 V jejím čele však právě stanul velmistr, který se rozhodl za pomoci lidských obětí obnovit duchovní moc kamenů. A jeho stoupenci už připravují další krvavý obřad… Napínavý thriller, v němž nechybějí záhadné kódy, mystické symboly a množství detailů z historie dodnes tajemstvím opředeného Stonehenge, je zdařilým debutem vycházející hvězdy žánru mysteriózních dobrodružných příběhů.Debut Sama Christera, anglického spisovatele a televizního producenta, je thrillerem s neotřelou zápletkou – Leonardo da Vinci, ilumináti, mayská proroctví, mystérium egyptských pyramid, tajemná Atlantida, to všechno už tady bylo. Stonehenge je v centru příběhu poprvé. A povedlo se.

Mohu se tu rozepsat o ději co nás čeká, ale myslím si, že bych čtenáře ochudil o zážitek z děje. 
Odkaz Stonehenge se stejně jako ostatní knihy žánru mysteriózního dramatu drží osvědčeného konceptu. Celou knihou se táhne skryté napětí, které vyvrcholí v posledních stránkách a konec přijde mnohem rychleji, než byste čekali.

Co říci závěrem...Odkaz Stonehenge je zajímavá a čtivá kniha která vás vtáhne do děje a pohltí příběhem a i když v ní najdeme pár nedotažených pasáží jistě stojí za přečtení a fanoušky titulů jako Šifra Mistra Leonarda, Poslední Temlář popř. Andělé a Démoni jistě potěší.Originál: The Stonehenge Legacy
Překlad: Lenka Faltejsková
Nakladatel: Knižní klub, 2012
368 stran