Od svých osmnácti let Joseph vraždil lidi kvůli něčemu, čemu věřil, ale co tak docela nechápal.Tato Válka trvá věky, ukrývá se ve stínech, řídí se přísnými pravidly a bojují v ní proti sobě dvě naprosto odlišné strany: dobro a zlo. Jen se neví, která je která. Vojáci této Války se skrývají mezi obyčejnými lidmi a jejich činy jsou vydávány za nehody nebo akty náhodného násilí, takže nic netušící normální lidé si ani neuvědomují brutalitu, kterou mají na očích. Zabíjení lidí je to jediné, co kdy Joseph poznal, a ve svém oboru patří k nejlepším. Když se mu však jeden úkol nepodaří splnit, pošlou ho jeho nadřízení za trest na smrtelně nebezpečnou misi. Joseph se při ní seznámí s Marií a jeho krvavé poslání poprvé v životě ustupuje do pozadí.

~~~~

aždý někdy pochyboval. Josephovi se to nestávalo. Nikdy, byl součástí války. Pěšec na bitevním poli v téhle zatracené skryté válce. Zabíjení lidí bylo jediné co znal, pro co ho vycvičili. Od 16 let kdy začal s výcvikem uplynula už nějaká doba. Od té doby se Joseph stal profesionálním zabijákem ukrytý mezi obyčejnými lidmi. Nikdy se neptal proč, nebo pro co,ovšem červíček pochybností začínal hlodat. Která strana je ta dobrá a která zlá?


VŠECHNY VÁLKY MAJÍ SVÁ PRAVIDLA 
PRAVIDLO ČÍSLO 1:
NEZABÍJET NEVINNÉ KOLEMJDOUCÍ
PRAVIDLO ČÍSLO 2:
NEZABÍJET NIKOHO, KOMU NEBYLO OSMNÁCT 
PORUŠÍŠ-LI PRAVIDLA, STANEŠ SE LOVNOU ZVĚŘÍ
této ukryté Válce panují tvrdá pravidla. Za jejich porušení existuje pouze jeden trest. Smrt. Děti paranoie je prvotina Trevora Shana v níž se Joseph, hlavní hrdina, zpovídá své lásce co prožil a proč je vše tak jak je. Co bylo před ní než se mu život otočil vzhůru nohama. Než poznal Marii a rozhodl se, že v této Válce nechce dál pokračovat. Proč je pronásledují "dobří i "zlý" a kde je východisko?


říběh se potácí na hraně klasického thrilleru s příměsí dystopie. Nečekejte žádné sci-fi nebo něco podobného. Protože, když se člověk zamyslí, všechno to může být reálné. Hutný přímočarý příběh ve kterém nechybí akce, krev ale i ta láska, pohltí nejednoho čtenáře a bude vás nutit neustále otáčet stránky.

á popravdě řečeno tak nějak neustále váhám na kterou stranu se přiklonit. Kniha to určitě není špatná a získá si nejednoho čtenáře. Každopádně mne to nestačí, nevím proč, asi nějaký můj vnitřní blok mi nedovolil si knihu pořádně užít, ale věřím, že vám se to povede. Možná by mne dokázal přesvědčit další díl až vyjde. Kdo ví. A paradoxně se mi u této knihy více líbila první polovina než druhá, jak bývá obvyklé. Takhle tu dle mého názoru máme další ne úplně špatnou knihu, na rozhraní thrilleru, dystopie s příměsí young adult. Právě na YA je tato kniha zaměřena a určitě si dokáže získat své čtenáře, kteří z ní budou nadšení. Ve mne zanechává zmatené pocity.


Tímto bych chtěl poděkovat knihkupectví Martinus.cz za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu Děti paranoie můžete koupit například zde.

~~~~


Trevor Shane
*04.04.1976 
Narozen/a v: New Jersey, USA
Děti Paranoie je první autorův román. Shane žije v Brooklynu se svou ženou a synem.


~~~~


Trevor Shane - Děti paranoie / PŘEKLAD: Jiří Balek / OBÁLKA: Jiří Troskov / VYDAL: Mladá Fronta / STRAN: 320 / ŽÁNR: dystopie, thrillerMOJE HODNOCENÍ: 70%