Tak je tady zase úterý. To to utíká co? Jak asi víte tak vždycky v úterý sem dávám knížku, kterou momentálně čtu jen takový základní info o ní. Tentokrát vám ukážu co mám rozečtené. Je to můj první recenzní výtisk od Baronetu, kterému za něj moc a moc děkuji. Moc lidí, kteří nepřišli do styku s The Walking dead asi není. A i když třeba vůbec neviděli seriál, jako já, nějaké to podvědomí o tomto úspěšném fenoménu mají. A právě Živí mrtví - Vzestup guvernéra je další kniha, kterou mám rozečtenou a u které se můžete těšit na recenzi.

Autor: Robert Kirkman, Jay Bonansinga
Český název: Živí mrtví - Vzestup Guvernéra
Originální název: The Walking Dead - Rise of the Governor
Žánr: fantasy

Nakladatel: Baronet
Počet stran: 352
Recenzní výtisk od: Baronet


Anotace: Co všechno se člověku musí přihodit, aby se z něj stala zrůda? Opravdu je v každém z nás nějaké temné já, které jen čeká na to, aby se mohlo projevit? Skoro by se dalo říct, že na Briana Blakea je toho dost. Kráčí po světě jako je ten náš, jenže v tom jeho umí kráčet i mrtví. A jemu teď nejde o nic jiného, než aby přežil. Se dvěma kamarády a bratrem Phillipem s malou dcerou se ze všech sil snaží nalézt klidné místo ve světě, kde civilizace zanikla. 
Román ze světa veleúspěšného komiksu Živí mrtví přináší příběh postavy, která zasadí známé skupině přeživších jednu z nejhorších ran. Avšak Guvernér nebyl vždy šíleným despotou. 

Tvůrce hororových románů Jay Bonansinga spojil síly s autorem původního komiksu Robertem Kirkmanem, aby spolu stvořili první díl trilogie o tom, jak může být lidský vzestup k moci zároveň pádem jeho morálky.