Včera jsem vám slíbil, že se malinko jukneme na knížku potažmo film, která mi dorazila včera ze Zoneru na recenzi. Světová válka Z od Maxe Brookse je předlohou stejnojmeného filmu. Upřímně na knihu i film se teprve chystám a jsem na ně velice zvědavý...
Četli jste někdo knihu popřípadě již viděli film???

~~~~

Gerry Lane (Brad Pitt) pracuje pod hlavičkou Organizace spojených národů jako expert na řešení nejrůznějších krizových situací. Kdykoliv se někde na světě mimořádně vyhrotí místní poměry, Gerry přijede a většinou dokáže identifikovat zdroj krize a nalézt řešení na uklidnění situace. Tyto schopnosti se mu budou náramně hodit, protože v podobnou horkou destinaci se právě proměnil celý svět. 


Lidstvo začala ve velkém decimovat virová epidemie gigantických proporcí, a pokud se ji nepodaří co nejrychleji zastavit, nebude už koho zachraňovat. Situace je o to horší, že se virus projevuje nebývalou agresivitou nakažených, kteří záměrně napadají ty, jimž se nemoc zatím vyhýbá. Uprostřed apokalypsy musí Gerry najít zdroj nákazy, protože bez jeho lokalizace nelze v boji s neviditelným nepřítelem uspět. Hledání příslovečné jehly v kupce sena by pravděpodobně bylo mnohem snazší, protože cíl Gerryho mise se může ukrývat kdekoliv na světě.
via. csfd.cz

~~~~


Český název: Světová válka Z
Originální název: World War Z
Natočeno: 2013
Režie: Marc Forster
Předloha: Max Brooks
Hrají: Brad Pitt, Mireille Enos, Matthew Fox, David Morse, Daniella Kertesz, James Badge Dale,David Andrews, Moritz Bleibtreu, John Gordon Sinclair, Fana Mokoena, Eric West, Lee Asquith-Coe, Féodor Atkine, Faruk Pruti, Tim Ahern, Lucy Russell, Elyes Gabel, Christian Contreras,Julian Seager, Abigail Hargrove, Sterling Jerins, Fabrizio Zacharee Guido, Iván Kamarás
Délka: 116 minut
Žánr: Horor / Akční / Drama / Thriller / Sci-Fi
~~~~


Max Brooks je americký spisovatel a scénárista. 
Narodil se v New Yorku. Je synem režiséra, producenta a herce Mela Brookse a herečky Anne Bancroft. V roce 1994 dokončil studium na americké univerzitě. Jeho žena Michelle je scénáristka a mají syna Henryho.