Už je tomu nějaká doba co sem vám připomínal knihu popřípadě film od autora, který je mistrem hororu, napětí a kvalitních příběhů. V prvním článku téhle rubriky jsme se koukli na Zelenou míli. No a teď si dáme další neméně známý Kingův příběh - Vykoupení z věznice Shawshank.
Kdo viděl a zná určitě chápe proč jej připomínám. Kdo ne rozhodně to napravte protože tohle je jeden z nejlépe hodnocených filmů na všech možných databázích :)

~~~~

Strach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Film natočený podle novely Stephena Kinga. Strhující příběh o přátelství, naději a moudrosti s velmi výraznými hereckými i charakterovými osobnostmi. Andy Dufresne (Tim Robbins) přichází do vězení v Shawshanku jako nový vězeň podezřelý z vraždy. Spřátelí se s doživotně odsouzeným Redem (Morgan Freeman) a společně se snaží přežít v nelidském prostředí vězeňského systému. Odmítají upadnout do rezignace a dodávají naději sobě i spoluvězňům. Film získal mnoho ocenění filmové kritiky a díky svému hluboce humánnímu poselství, skvělým hereckým výkonům a působivému zpracování byl 7 x nominován na Oscara - za nejlepší film, herce v hlavní roli (Morgan Freeman), nejlepší scénář, kameru, hudbu, střih a zvuk.

~~~~


Český název: Vykoupení z věznice Shawshank
Originální název: The Shawshank Redemption
Natočeno: 1994
Režie: Frank Darabont
Předloha: Stephen King
Hrají: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler, Clancy Brown, Gil Bellows,Mark Rolston, James Whitmore, Jeffrey DeMunn, Larry Brandenburg, Neil Giuntoli, David Proval,Jude Ciccolella, Paul McCrane, Alfonso Freeman, Ned Bellamy, James Babson, Renee Blaine,Frank Medrano, Don McManus, Brian Libby
Délka: 142 minut
Žánr: Drama / Krimi

~~~~


Stephen Edwin King (* 21. září 1947, Portland, Maine) je americký spisovatel hororů, jeden z nejproduktivnějších a čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti. Řada jeho knih a povídek byla zfilmována. Mezi jeho slavná díla patří knihy Carrie, To, Mrtvá zóna a série Temná věž, ve filmovém zpracování prosluly především na jeho dílech postavené snímky Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle.