Dneska si dáme jako tip knihu, která vás svým pojetím, humorem a odlehčeností rozhodně pobaví. Kdo má rád keltské mýty a báje ať zbystří. protože právě kolem druidů a starověkých bohů se točí série Kevina Hearneho, která si získala pozitivní reakce čtenářů po celém světě. Dobrodružství Atticka O´Sullivana si získalo nejednoho čtenáře a musím říct, že díky svému humoru a stylem jakým jsou Kroniky železného druida i mne.
Jak jste na tom vy? Už jste četli nebo se teprve chystáte? :)

~~~~

Atticus O'Sullivan, poslední druid, si poklidně žije v Arizoně, provozuje okultní knihkupectví a ve volném čase na sebe bere zvířecí podobu a vyráží na lov se svým irským vlkodavem. Sousedé a zákazníci ho znají jako pěkného potetovaného jednadvacetiletého Ira – ale ve skutečnosti nemá jednadvacet let, ale jednadvacet století. Nemluvě o tom, že čerpá sílu ze země, oplývá břitkým rozumem a nosí ještě břitčí meč známý jako Fragarach neboli Odpovídač.
Po tom však touží jeden pořádně naštvaný keltský bůh, který prohání Attika po celá staletí. Nyní ho konečně vystopoval a Atticus bude potřebovat všechnu svoji sílu a k tomu pomoc svůdné bohyně smrti, upířího a vlkodlačího právníka, sexy barmanky a trochu toho starého dobrého irského štěstí, aby se mu podařilo nakopat pár keltských zadků a zachránit si krk.
~~~~~

Kevin Hearne - Americký spisovatel fantasy, narozen 9. prosince 1970 v arizonském Flagstaffu. Už odmala ho zajímaly superhrdinské komiksy a své sehrály i Hvězdné války, na střední k tomu přibyla ještě rocková muzika, což vytvořilo smrtící kombinaci. Během studií pedagogiky pracoval ve vysokoškolských novinách a začal se věnovat psaní, i když tehdy rozepsaný román zůstal jako několik následujících nedokončen. Po studiích se řadu let věnoval výuce středoškolské angličtiny, krátce v Kalifornii a po celých patnáct let i po návratu do Arizony. Dnes žije v arizonském Tempe a dál sbírá komiksy.


~~~~
Kevin Hearne - Kroniky železného druida #1 - Prohnaný / PŘEKLAD: Roman Tilcer / VYDAL: Laser-books / STRAN: 272 / ŽÁNR: akční fantasy, urban fantasy
HODNOCENÍ DATABAZEKNIH: 77%