V první knize to mimozemšťanům ještě prošlo, teď se ale zbytky zdecimovaného upírstva vydaly do posledního boje. A že tenhle boj začíná ve čtvrti plné bojechtivých transvestitů, není nakonec na škodu. Jenže žlutí okupanti mají dost síly vzdorovat, a jestli po něčem touží, tak je to vrátit upíry už navždy do mýtů a legend. Ve hře je ale ještě jeden hráč – někdo podivný a nebezpečný, který za sebou zanechává radioaktivní stopu... Pokud má být lidstvo znovu svobodné, nezbývá než odpálit pár bomb a najít spojence, kteří mohou být mnohem nebezpečnější než ti nejhorší nepřátelé.V prvním díle jsme opustili Jana Bezzemka a jeho souputníky po atomovém útoku na kartanskou základnu v Polsku. Který malinko kartany vyvedl z míry. Druhý díl nám začíná naprostou idylkou - Jan Bezzemek se nám spolu se zbývajícími upíry a svou náctiletou emo milenkou přesunul do Jižní Ameriky. Každopádně nebyl by Kotleta Kotletou, kdyby se vše nezvrtlo a nás nečekala akce, akce a zase akce s příměsí krve a trochou mozkomíšního moku.

Procestujeme pěkný kus světa, dozvíme se nové střípky co jsou vlastně ty kartani zač a pozadu nezůstane ani pramáti všech krvesajů Sangot. Čtenáře, který se obává, že druhý díl bude taková polívčička před hlavním chodem v podobě třetího dílu, František Kotleta potěší, protože Fakt Hustej Nářez je nejspíše ještě hustější než první díl.

Samozřejmě najdeme pár nelogičností, které někomu mohou vadit, ale když nebudem klást přehnané nároky máme před sebou více než nadprůměrnou řežbu se vším všudy, která je pro fanouška nutností a ostatní určitě neurazí. I když co se týče urážek a silných slov, těmi autor rozhodně opět nešetřil. :)

Kniha vychází jak v tištěné podobě od nakladatelství Epocha, tak je k dostání samozřejmě i v podobě elektronické, ve všech hlavních formátech pro čtečky, např. na Palmknihách....


František Kotleta (*1981)

Rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice, gymnastka a špionka, již pro neohrožené občanské a politické postoje perzekuovali natolik, že byla nucena před StB uprchnout do zahraničí. O Kotletově otci se nic neví. Podle některých indicií je jím Michail Gorbačov, kterého Kotletova matka svedla během jeho tajné návštěvy Bruntálu.

Dva roky strávil ve věznici Heřmanice, za což ale mohlo pouhé nedorozumění. Vzhledem k datu jeho narození si policie spletla nevinnou párty s ilegální oslavou narozenin Adolfa Hitlera. Při pokusu o rozehnání večírku zbil Kotleta sedm policistů do bezvědomí a jejich veliteli usekl několik prstů na ruce řeznickým sekáčkem.

Hustej nářez (2010), úvodní díl cyklu Bratrstvo krve, je dílo plnokrevné, sofistikované, avšak zároveň neoddiskutovatelně zábavné, a okamžitě se v české literatuře stalo kultem, který nemá obdoby. Drsný, ale emotivní příběh několikasetletého upíra Jana Bezzemka, který je nucen společně s dalšími krvesaji bránit Zemi před invazí zlovolných mimozemšťanů, obsahuje všechny potřebné ingredience, aby překonal úzké mantinely žánrové tvorby a stal se plnohodnotným uměleckým dílem, takzvanou vysokou literaturou vhodnou pro intelektuály i pro normální slušné čtenáře."Kdybych nebyl Kulhánkem, chtěl bych býti Kotletou." – Jiří Kulhánek

„Velikán Kotleta, mistr šalby a klamu – má inspirace.“– Miroslav Žamboch

„Přesně jak se od řezníka dalo čekat: Je to maso.“ – Štěpán Kopřiva


Bratrstvo krve 2 - Fakt hustej nářez
Autor: František Kotleta
Nakladatel: Epocha-Freetim(e)publishing
Počet stran: 288
Série: Bratrstvo krve
Díl: 2
Rok vydání: 2012
ISBN: 978-80-7425-134-4